Dywan z wyobraźnią do pokoju dziecięcego

Znaleźć odpowiedni dywan do pokoju dziecka nie jest łatwo. Dzisiaj radzimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze kobierca dla naszej pociechy.

Powszechnie wiadomo, że dzieci lubią bawić się na podłodze, dla nich to często nie tylko powierzchnia, po której się chodzi, ale wielki ocean, tor wyścigowy czy wybieg mody. Wyobraźnia naszych pociech jest niesamowita, dlatego warto pomagać im ją rozwijać. Kolorowe, kilkuwymiarowe dywany mogą zainspirować naszych pupili do coraz to nowych pomysłów.

Nowością na rynku są dywany 3D i interaktywne kobierce, które dzięki nowym technologiom zyskały nową jakość. Kobierce tego typu tworzone są w różnych stylach, od boiska do piłki nożnej, przez farmę i salon fryzjerski. Fantazyjne wzory przestrzenne tworzą ładny efekt. Dziewczynki mogą cieszyć się domkiem, a właściwie willą dla lalek na powierzchni dywanu, a chłopcy z pewnością polubią zielone boisko z trybunami, gdzie będą mogli szaleć do woli.

Jeżeli jednak jesteśmy fanami klasyki, nie polubimy dywanów 3D. Zajmują one więcej miejsca niż tradycyjne rozwiązania i są dużo droższe.

Dziecięce pokoje można łatwo ozdobić kolorowymi dywanami jednobarwnymi, jak i z nadrukowanymi postaciami. Dziewczęcy pokój ożywią motywy z księżniczkami, tancerkami, serduszkami  i kwiatkami. Chłopcom na pewno spodobają się wzory uliczek, miast, labiryntów i torów wyścigowych.

Oprócz kolorystyki, powinien być dla nas również aspekt praktyczny dywanów. Czyszczenie dywanów z pozostałości jedzenia, kredek, farbek itp. to codzienność w pomieszczeniach przeznaczonych do zabawy. Dywany wełniane mogą uczulać, dlatego bardziej opłaca się kupować kobierce z mieszanki syntetyków i wełny. Są one bezpieczniejsze dla naszego dziecka, tańsze i dużo łatwiejsze w utrzymaniu.  Włókna syntetyczne bowiem nie niszczą się tak łatwo jak wełna oraz są odporne na szkodliwe działania detergentów. Dywany z mieszanych składników łączą w sobie miękkość i sprężystość wełny oraz odporność na zabrudzenia syntetyków. Nie powinny też uczulać.

Jak widać przy wyborze dywanu powinniśmy przede wszystkim uwzględnić gust naszego dziecka (wróżki czy księżniczki) oraz jego funkcjonalność. Warto pamiętać, że nasze dzieci szybko rosną i możliwe, że niedługo ich ulubiony motyw przestanie im się podobać, dlatego nie warto nadwerężać domowego budżetu.

Tags: , ,

Leave a Reply